ČEREŠŇOVÝ DEŇ

medium_cer d2.jpg

Prezentácia sezónneho ovocia a medu  sa konala 23. júna v areáli budovy Mestského múzea a už po druhýkrát sme prezentovali našu školu vlastnoručne vyrobenými pochúťkami  z čerešní a medu. Staršie dievčatá zo VII.A triedy dostali zaujímavú úlohu pripraviť na toto podujatie čerešňové pochúťky.

Spojili sme teda hlavy dohromady a vymýšľali. V našej cvičnej kuchynke sme mali všetko potrebné, práca nám išla od ruky a dievčatá pracovali s nadšením a  radosťou. Podarilo sa im vyčariť  tri chutné druhy dezertov, ktoré putovali do nášho prezentačného stánku v rámci súťažnej gastroprehliadky. Ponúkali sme: koláče z lineckého cesta, turecký med a obľúbené čerešňové poháre.

Podujatie tradične svojím kultúrnym vystúpením spríjemnili naši žiaci pod vedením p. uč. Václavíkovej a malé mažoretky zo škôlky pod vedením  p. uč. Benčkovej a Smerekovej.

Chcem sa poďakovať p. asistentke Evke Koniarovej a mojim žiačkam: Dianke Samkovej, Andrejke Haluškovej, Michaele Sabonovej a Romanke Sendreiovej za prípravu chutných koláčikov v našej školskej kuchynke.

Mgr. Stanislava Skruteková

medium_cer d8.jpg medium_cer d7.jpg medium_cer d6.jpg medium_cer d5.jpg medium_cer d4.jpg medium_cer d3.jpg medium_cer d2.jpg medium_cer d1.jpg